Home » Uncategorized » CLIL

CLIL

Categories

Advertisements

pobrane

 

Content and language integrated learning

CLIL

CLIL, co się za tym kryje? Ten angielski skrót rozszyfrowuje się jako Content and Language Integrated Learning. Prościej – jako zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu. Jeszce prościej – uczenie się jakiegokolwiek szkolnego przedmiotu w języku angielskim. W ostatnich latach CLIL stało się słowem–kluczem w edukacji w Europie i na świecie, właśnie z powodu wzrastającego zainteresowania takim nauczaniem w szkole podstawowej i średniej. Pojawiło się kilka ważnych powodów dla wykorzystania angielskiego w zdobywaniu wiedzy w ogóle.

• Rodzice i szkolnictwo powszechnie obniżają wiek rozpoczęcia uczenia się języka obcego przez dzieci.
• Nastolatki częściej osiągają dobrą znajomość angielskiego na długo przed szkołą średnią.
• Przedłużanie relatywnie pustej w treści nauki o języku i kreowanie sztucznych poziomów tak zwanego zawansowania przez kolejne lata rodzi znużenie, frustrację i demotywuje.
• Proces przechodzenia angielskiego w język międzynarodowy postrzegany jako pierwszy w karierze zawodowej nie słabnie.
• CLIL zapewnia lepsze przygotowanie do użycia angielskiego w późniejszych etapach edukacji i wielu zawodach poprzez skupienie na treści przedmiotów – matematyki, chemii, biologii, historii, literatury, socjologii czy sportu.
• Dwa wyraźnie określone cele CLIL – zdobywanie wiedzy o świecie i jednoczesne uczenie się języka wzmacniają motywację, zainteresowanie, poczucie wartości i sukcesu.

W Global Village z dumą i entuzjazmem stwierdzamy, że nasi studenci gotowi są odkryć nowy wymiar uczenia się angielskiego a nauczyciele GV, z wiedzą zdobytą na wysokiej jakości szkoleniach, gotowi są podjąć wyzwania stawiane przez CLIL. Liczymy też na zainteresowanie nauczycieli przedmiotów i angielskiego z białostockich szkół – zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami i udziału w warsztatach CLIL w Global Village.

kontakt: biuro@gv.pl, tel. 085 74 20 056

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: